Jubileum schild 1950-2025 Roots and Wings Discover our 75th anniversaryArrow

Stem op Pie Aerts [F 2009] voor Hotello of the year

Vanuit een zolderkamer in Amsterdam bracht hij 400 fotografen samen in Prints for Wildlife. Samen haalden ze 2,5 miljoen dollar op voor wilde dieren en kwetsbare gemeenschappen in Afrika. Pie Aerts [F 2009] is genomineerd voor Hotello of the Year 2026. Door op hem te stemmen, geef je niet alleen erkenning en waardering voor zijn werk maar onderstreep je zijn overtuiging 'dat je geen CEO, minister-president of filantroop hoeft te zijn om een verschil te maken in de wereld. Het enige wat je nodig hebt is een droom.'

Stemmen op Pie kan tot maandag 22 december hier.
De Hotello Top is op 14 januari 2026 tijdens de Horecava.

Wat betekent deze nominatie voor jou?

Allereerst kwam mijn nominatie als een grote verrassing. Ik had zelf nooit gedacht dat ik als fotograaf in aanmerking zou komen voor deze prijs. Toch ben ik me gedurende mijn corporate carrière alsmede tijdens mijn carrière als fotograaf altijd zeer bewust geweest van hoe mijn tijd op de Hotelschool in Maastricht een basis heeft gevormd en een voedingsbodem heeft gecreëerd voor succes op latere leeftijd. Het is dan ook een enorme grote eer om genomineerd te zijn en om als enige kandidaat in de top 3 Hotelschool Maastricht te vertegenwoordigen.

Wat heeft je tijd op de hotelschool voor jou betekent?

Tijdens mijn tijd in Maastricht leerde ik vooral over de kracht van verbinding: hoe ik mensen en werelden kan samenbrengen door het vertellen van een goed verhaal. De keren dat ik op een stoel, een tafel of een podium heb gestaan om van drie willekeurige woorden een goedlopend verhaal te maken, zijn niet te tellen. Maar ik leerde er ook hard werken. ‘Het is niet ja maar, het is nee want’ was vier jaar lang het motto.

Wat voor mij misschien wel de meeste waarde heeft gehad, is dat de Hotelschool me leerde hoe belangrijk het is om dicht bij jezelf te blijven. Die unieke combinatie vormde de basis voor zowel mijn corporate carrière als mijn leven als fotograaf, twee complete tegenpolen, maar verenigd in het Hotelschool DNA. In mijn geval bestaat dat uit een sterk gevoel voor medemenselijkheid, een onuitputtelijke drive om altijd harder te willen werken dan wie dan ook, en het mobiliseren en bouwen van communities met impact. Je moet dat DNA in de basis bezitten, maar het instituut haalt het er tien keer zo sterk in je naar boven.

 
Waarom moeten mensen op mij stemmen?

Toen ik in 2019 een punt zette achter mijn corporate carrière en koos voor een leven als fotograaf, had ik één grote droom: mijn commerciële instinct koppelen aan mijn creatieve passie en daarmee mensen bij elkaar brengen om samen impact te maken en iets wezenlijks terug te geven aan de wereld. Vanuit dat gedachtegoed bracht ik 400 fotografen samen binnen het fondsenwervingsplatform dat we ‘Prints for Wildlife’ noemden. Samen slaagden we erin om via de verkoop van fotografische prints 2,5 miljoen dollar op te halen voor Afrikaanse dieren en gemeenschappen in nood. Daarmee werden we in 2025 officieel de grootste fotografische fondsenwervingsactie in de geschiedenis van het natuurbehoud wereldwijd.

Door op mij te stemmen, stem je in feite op het gedachtegoed dat je geen CEO, minister-president of filantroop hoeft te zijn om een verschil te maken in de wereld. Het enige wat je nodig hebt is een droom en in mijn geval een kleine zolderkamer in Amsterdam, maar ook een bereidwilligheid om continu stapjes, hoe klein dan ook, te blijven zetten richting die droom. 

De Hotelschool in Maastricht heeft mij letterlijk de wereld gegeven, en ik geef diezelfde wereld nu eindelijk iets terug. Als hotello, als fotograaf, maar bovenal als mens. En daar ben ik ontzettend dankbaar voor.
 

“Door op mij te stemmen, stem je in feite op het gedachtegoed dat je geen CEO, minister-president of filantroop hoeft te zijn om een verschil te maken in de wereld. Het enige wat je nodig hebt is een droom.”

Wat zijn je volgende stappen met Prints for Wildlife?

Als stichting zonder winstoogmerk zijn onze dromen groot, maar lopen we vaak tegen schaalbaarheidsvraagstukken aan. Desondanks zijn we sinds onze oprichting in 2020 gegroeid tot een behoorlijke organisatie met in campagne tijd meer dan 20 werknemers. 

Kunst is de taal van het hart. Een taal die ons uitnodigt om iets van onszelf in de ander te herkennen, en die ons een spiegel voorhoudt, zodat we bruggen durven te bouwen daar waar muren lijken te staan. In een wereld die elk jaar verder polariseert, kan kunst een alternatieve vorm van dialoog bieden, één die niet alleen het hoofd, maar vooral het hart weet te raken. 

Als fotograaf maar ook als oprichter van ‘Prints for Wildlife’, ben ik op een levenslange missie om mensen de kracht van hoop te laten zien. Want wat blijft er over als hoop onze harten verlaat? 

Naast de online verkoop van beelden, kunnen mensen in de toekomst fysieke kunstveilingen van ons verwachten, maar zo droom ik ook al langer van een boek. 100% van onze opbrengst gaat naar goede doelen, maar misschien nog wel belangrijker dan de financiële impact die we maken, is het feit dat we een sterk voorvechter zijn voor inclusiviteit en gelijke kansen binnen de wereld van de natuurfotografie. Ik geloof zelf namelijk sterk in het gedachtegoed dat de toekomst van natuurbehoud in de handen van de lokale gemeenschappen moet liggen. 

En hoe ziet je werk als fotograaf eruit?

Als fotograaf werk ik hoofdzakelijk aan lange termijn documentaire projecten op het snijvlak waar mens, dier en natuur elkaar raken. Daar maak ik dan print collecties en boeken van. Zo heb ik de laatste 5 jaar aan twee grote projecten gewerkt. Een van die projecten heb ik gefotografeerd in Chileens Patagonië en zal in 2026 als boek verschijnen. Het andere verhaal heb ik sinds 2019 gefotografeerd in Kenya, en verschijnt in 2027 als boek. 

Een leven als fotograaf kan erg eenzaam zijn, maar tegelijkertijd werk ik in de meeste adem benende en afgelegen plekken op aarde. Daarom heb ik een 2022 een bedrijf opgezet waarin ik fotografische expedities aan biedt en kleine groepen van 8-10 deelnemers meeneem naar mijn favoriete plekken op aarde. Inmiddels organiseer ik 6 reizen per jaar, naar Kenya, Botswana en Zambia in Afrika, en naar de Noordpool, Patagonië en India. In die reizen breng ik mijn grote liefde voor gastvrijheid, avontuur en fotografie samen in unieke once-in-a-lifetime adventures. We gebruiken fotografie als een middel meer te leren over een bepaalde cultuur of een natuurgebied. Een zo is de cirkel weer helemaal rond want op die manier combineer ik mijn verleden als hotello met mijn huidige leven als fotograaf.
Voor meer informatie en beelden, kijk je op de website van Pie Aerts.

Deel deze pagina